Методичні рекомендації для педагогічних працівників з організації змішаної форми навчання під час дії воєнного стану
Методичні рекомендації для педагогічних працівників з організації змішаної форми навчання під час дії воєнного стану
Змішане навчання – це інтеграція онлайн-навчання з традиційним навчанням у класі. Це цілеспрямований процес здобуття знань, умінь. Навичок під час уроків та в позаурочний час на основі використання і взаємного доповнення технологій традиційного та дистанційного нвчання. Під час змішаного навчання освітній процес може організовуватися у спосіб за якого окремі теми з навчального предмету (інтегрованого курсу) вивчаються очно, а інші-дистанційно ( в асинхронному режимі з можливістю надання уяням підтримки шляхом проведення консультацій у синхронному режимі).
Метою змішаного навчання є надання освітніх послуг шляхом застосування в навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій за певними освітніми або освітньо-кваліфікаційними рівнями відповідно додержавних стандартів освіти. Завданням змішаного навчання є забезпечення здобувачам освіти можливості реалізації конституційного права на здобуття освіти під час воєнного стану та посилення карантинних обмежень через поширення корона вірусної інфекції.
- Змішана система Райківській гімназії з 01.09. 2022р. застосовується для учнів 1-9 класів
- У разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення освітній процес, що здійснюється в приміщенні гімназії та спортивної зали, переривається. Учасники освітнього процесу організовано під керівництвом вчителя, який проводить заняття, йдуть до укриття і перебувають у ньому до скасування сигналу. Після відбою тривоги повертаються до приміщення закладу освіти, освітній процес далі організовується з урахуванням необхідного коригування.
3. Одна й та ж тема синхронно вивчається обома групами дітей: однією очно, другою дистанційно, згідно календарно-тематичного планування з забезпеченням повного виконання навчальних програм.
4. Для учнів, що навчаються дистанційно необхідно надати чіткий перелік завдань та рекомендацій по їх виконанню.
5. Кількість письмових завдань не повинна перевищувати чотири вправи на кожен урок за розкладом та з врахуванням часу на його виконання з розрахунку до 40 хвилин.
6. Завдання для самостійного опрацювання розміщується у вайбері, або вчитель задає домашнє завдання в кінці очного навчання.
7. Рекомендовано під час домашнього завдання для самостійного опрацювання робити посилання на засоби візуалізації (відео, презентації).
10. На розсуд вчителя, на безоплатній основі, можуть застосовуватись технології дистанційного навчання для дітей, які опановують навчальний матеріал самостійно, про що вчитель інформує відповідно їх зручними засобами електронного зв’язку.
11. Для проведення обов’язкових видів контрольних робіт учитель може обирати будь-які форми контролю в тому числі і за допомогою інтернет ресурсів, які застосовуються з дотриманням принципів академічної доброчесності (прозорість, об’єктивність, неупередженність, самостійність виконання).
12. Для організації самостійного навчання вчителі гімназії застосовують платформу Zoom та зручні способи електронного зв’язку.
13. Відмітка про відсутність учня на уроці в класному журналі проставляється лише тим учням, що навчаються очно.
14. Під час змішаного навчання проводиться поточне,тематичне та семестрове оцінювання.
15. Поточне оцінювання здійснюється під час офлайн-уроків відповідно до існуючих критеріїв.
16. Оцінювання знань здобувачів освіти під час онлайн-навчання здійсюється за усні та письмові роботи. Залежно від письмової роботи вчитель може здійсювати оцінювання всіх робіт або вибірково.
17. Вчителі інформують учнів та їхніх батьків щодо критеріїв оцінювання індивідуально.